Posted on: 24 września 2021 Posted by: Redakcja Comments: 0

Niezawodne piece do topienia metali kolorowych oferuje Energoel. Modele PDP – 3 świetnie sprawdzają się, gdy ilość metali kolorowych nie jest za duża w laboratorium. Mogą to być: złoto, srebro oraz platyna. Dla kupujących udostępnione są modele jakie współpracują z tyglami ceramicznymi a także wersje posiadające tygiel grafitowy. Pojemność tygli to około 50 mililitrów.

Charakterystyka techniczna pieców wskazana jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ i wskazuje, że warto w te piece się zaopatrzyć pod spodziewane użycie. Niewielkie straty mocy mają wkład w zredukowaniu kosztów eksploatacyjnych, powiązanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W firmie używany jest autorski system IPM – EnergoEl. To on pozwala na optymalne oraz zautomatyzowane przystosowanie mocy maszyn do zmiennych cech wsadu. Imponująca sprawność energetyczna oddziałuje na dynamiczność nagrzewania. Urządzenia ciepłownicze mają małą masę oraz niewielkie rozmiary.

Z tego względu nawet wtedy, gdy przestrzeń jest ograniczona sprawdzą się świetnie. Każda maszyna wykonana jest z użyciem hartowania indukcyjnego, czyli można przystosować do określonych czynności. Można także skorzystać z lutowania twardego albo miękkiego. Zleceniodawcy doceniają to, że świadczenia są zrealizowane zgodnie z ich oczekiwaniami. Opis świadczeń podany jest na witrynie marki. Klienci biznesowi są każdorazowo zadowoleni.

Mające zastosowanie w przemyśle piece cechuje: wysoka sprawność, imponująca produktywność, duża wydajność w obrocie energią, opcja automatyzacja procesów, prosta obsługa, operowanie temperaturą, kompaktowa budowa, niewielkie rozmiary, bardzo dobry wpływ na środowisko oraz opcja użycia wybranych opcji, zależnie od wymagań przedsiębiorcy. Z uwagi na to, że są to modele na tyle dokładnie zaprojektowane, można oczekiwać na ich sprawne funkcjonowanie. Zaprezentowana marka stale kieruje się oczekiwaniami zleceniodawców w zakresie wykonywanych pieców.